ФГВФО: Оціночна вартість активів Укргазпромбанку учетверо менша від балансової

logo


Балансова вартість активів Укргазпромбанку, включених до ліквідаційної маси банку, склала 1,101 млрд грн, однак незалежні оцінювачі оцінили їх у 277,10 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Балансова вартість активів Укргазпромбанку, включених до ліквідаційної маси банку, склала 1 100,55 млн грн, незалежні оцінювачі оцінили їх у 277,10 млн грн. 81,3% активів банку — кредити юридичних та фізичних осіб. Балансова вартість кредитного портфелю — 894,86 млн грн, оціночна вартість — 116,06 млн грн. Сума акцептованих кредиторських вимог — 637,1 млн грн, вкладникам здійснено виплати гарантованого відшкодування — на 217,6 млн грн», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з метою виведення активів з Укргазпромбанку, напередодні запровадження тимчасової адміністрації, проводилось «схемне кредитування» групи компаній для фінансування спільного неіснуючого будівництва на суму 57,6 млн грн.

Нераціональне управління кредитними ресурсами банку стало причиною того, що були профінансовані на 365,68 млн грн проекти, які виявились збитковими та ін, заявили у ФГВФО.

Згідно з повідомленням, Укргазпромбанк з метою погашення проблемної заборгованості позичальниками приймав на баланс іпотечне нерухоме майно за оціночною вартістю, яка у рази перевищувала ринкову. У результаті таких дій на баланс банку було прийнято низьколіквідне майно за високою балансовою вартістю (земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на продаж яких в країні діє мораторій).

Читайте також: На рахунках Фонду гарантування знаходиться 14,3 мільярда

До введення тимчасової адміністрації великим позичальником банку, засновники та посадові особи якого були наближені до керівництва банку, укладено низку договорів зарахування зустрічних однорідних вимог з вкладниками, які є пов’язаними з банком особами.

Незважаючи на всі спроби банку визнати в судовому порядку ці договори нікчемними, станом на сьогоднішній день існує рішення з зобов’язанням банку здійснити зарахування на 1,425 млн дол., підкреслили у ФГВФО.

За фактами виявлених у банку маніпуляцій, у тому числі із активами, станом на 23 жовтня 2017 року уповноваженою особою Фонду гарантування на здійснення ліквідації Укргазпромбанку подано 22 заяви до правоохоронних органів про вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму 442,23 млн грн.