Фахівець назвав 3 ключові умови впровадження точного землеробства

logo


Вінсент Джилінхем, представник компанії Origin Enterprises поділився ключовими порадами щодо правильного запровадження в Україні системи точного землеробства.

Нагадаємо, наразі в Україні «цифрове» сільське господарство, в тому числі й точне землеробство активно впроваджується великими господарствами, повідомляє AgroPolit.сom.

«Перша порада — починайте з ґрунтів, складайте їхню мапу строкатості. Наразі таку карту ми вже створили на територію всієї Британії на замовлення уряду. Роздільна здатність зображення — 5 метрів. Починайте цифрову подорож з ґрунту», — наголошує Вінсент Джилінхем

Друга — формувати мапа типу ґрунтів: слід брати зразки різних ґрунтів на полях, які обробляє компанія.

«Є поле, берете зразки, адже воно не може бути однорідним. Поле варіабельне і треба ним управляти», — пояснює експерт.

Читати по темі

За словами Джилінхема, взяті зразки дозволять підібрати максимально точно добрива для кожного поля. На думку експерта, для українських полів достатньо 5-6 зразків ґрунтів з одного поля.

Третя порада — порівняти мапу урожайності та строкатості ґрунтів.

Вінсент Джилінхем також розповів про технологію отримання рентгенологічного зображення полів для точного землеробства, якась сьогодні  набуває все більшого поширення.

«Радар працює на базі мікрохвиль. Це дозволяє уникати ризику туманності і поганої якості знімків, які робить  супутник. Радар не бачить кольору, а лише структуру культури», — пояснює він.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook та Telegram.