Facebook працює за прозорими правилами, але там теж діє ФСБ, – Турчинов

logo


Соціальна мережа Facebook працює прозоро. Проте і там діють спецслужби Росії, проводячи таку ж роботу, як і на заборонених тепер в Україні сайтах «Вконтакте», «Однокласники» та «Яндекс».

Про це на брифінгу заявив глава РНБО України Олександр Турчинов.

«Коли йде фейкова сторінка, яка пропагує війну, насилля, сепаратизм, то коли така сторінка з’являється і в Facebook, Twitter і українська спецслужба звертається до них із заявою про те, що ця сторінка несе негативний, небезпечний зміст, вони відразу її видаляють», – розповів глава РНБО.

Читайте також: Указ уже набув чинності, – Турчинов про заборону російських соцмереж

Турчинов наголосив, що ФСБ Росії на таке ж прохання зі сторони України не реагує.

«Вконтакте», в «Однокласниках» – зрозуміло, що ФСБ цього не робить. Вони навпаки посилюють цей сигнал», – сказав він.

А такі соціальні мережі як Facebook працюють за прозорими правилами, і ці правила зрозумілі. Там також є російські спецслужби, які створюють фіктивні акаунти, вкидають фейкову інформацію, якусь провокативну інформацію. Але ми з вами з цим повинні боротися. І для цього є механізми роботи, в тому числі – з керівництвом цих соціальних мереж,– наголосив глава РНБО.

Нагадаємо, в Україні заборонили соцмережі «Вконтакте» та «Однокласники» та інші російські ресурси терміном на 3 роки. Це рішення набуває чинності із дня його опублікування в офіційних виданнях.

Відповідний указ Президент України Петро Порошенко підписав 16 травня. Заборона доступу до «Одноклассники», «Вконтакте» та «Яндексу» в Україні почне працювати не пізніше, аніж 1 червня 2017 року.

Як стало відомо сайту «24» із власних джерел, інтернет-провайдери готові заблокувати «Вконтаке», «Однокласники» та «Яндекс» вже завтра, 16 травня, – тільки-но указ Президента України буде опублікований в офіційних виданнях.Читайте также: