Єврокомісія: Транзит газу через Україну залишається пріоритетом ЄС

logo


Заступник голови Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Європейський Союз виступає за продовження транзиту російського газу через Україну.

Таку заяву склав у Києві Марош Шефчович, передає Польське радіо. 

Контракт між українським Нафтогазом та російським Газпромом закінчується наприкінці 2019 року. Одночасно має бути запущений газопровід Nord Stream 2. Українці побоюються, що друга гілка Північного газопроводу, яку будують росіяни, поставить під загрозу енергетичну безпеку.

За словами Мароша Шефчовича, Україна має потенціал стати значним транзитним енергетичним вузлом. Європейський Союз готовий підтримати збереження важливої ролі України у транзиті російського газу – говорив у Києві заступник голови Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович під час виступу на щорічній конференції Ялтинської європейської стратегії (YES). Він наголосив, що для ЄС пріоритетним є продовження транзиту газу через Україну до 2020 року.

Хоча Україна здійснює транзит російського газу, сама, вже протягом майже двох років, не купувала блакитного палива безпосередньо від росіян, але використовує реверс від сусідніх країн.

Влада в Києві неодноразово висловлювала побоювання щодо другої гілки газопроводу Nord Stream, який з’єднує Німеччину та Росію і має бути створений у 2019 році.

Росіяни заявили, що тоді відмовляться від українського транзиту. Свій спротив проти Nord Stream 2 також висловлюють країни Балтії і Польща.Читайте также: