ЄС та МВФ націлені на економічну співпрацю з Україною – єврокомісар

logo


Європейський Союз та МВФ націлені на економічну співпрацю з Україною. Про це заявив Європейський комісар з питань євро і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс, передає «5 канал». Він наголосив: після кількох траншів від МВФ, в Україні зафіксували зріст економіки, зниження інфляції, а також стабілізацію валюти. Тож тепер, каже Домбровскіс, у ЄС хочуть налагодити тісніше економічне співробітництво, зокрема, і у торгівельній сфері.

Однак, дипломат зазначив, в Україні існує питання корупції. Зокрема, досі не створений незалежний Антикорупційний суд, передбачений угодою з МВФ. Програма допомоги реформ України від Міжнародного валютного фонду передбачає фінансування у розмірі $17,5 млрд. Частину грошей Україна вже отримала. Подальші ж виплати залежать від того, чи ухвалить український уряд пенсійну реформу, перегляне ціни на газ та створить антикорупційний судовий орган. 

«Ми маємо зосередитись на розвитку економічних та торговельних відносин, використовувати можливості угоди про асоціацію та вільну торгівлю. Боротьба з корупцією, а також зменшення ролі грошей та олігархів у політиці — це також важлива мета. Ми наближаємось до неї системним шляхом. Зараз працюємо над тим, щоб встановити сильніші антикорупційні структури в Україні та переконатися, що вони працюють», — зазначив Європейський комісар з питань євро і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс.Читайте также: