Експортний попит на українські огірки та помідори суттєво знизився

logo


Ціни на тепличні овочі в господарствах України почали швидко зростати. Більшість експортерів наголошують на тому, що експортний сезон цього року взагалі не можна вважати вдалим.

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Так, дрібні господарства та великі тепличні комбінати пропонують огірки по 10–13 грн/кг (0,32–0,42 €/кг), тобто на 30% дорожче, ніж на початку тижня. Ціни на томати зросли на 20%, в дрібних господарствах вони коштують 9–12 грн/кг (0,29– 0,38 €/кг), а тепличні комбінати вже підняли ціни до 12–14 грн/кг (0,38–0,45 €/кг). Приблизно на стільки ж зросли ціни на гуртових ринках. Станом на 29 вересня 2017 року на найбільших гуртових майданчиках країни салатні червоні томати пропонують по 10–15 грн/кг (0,32–0,48 €/кг), огірки коштують 13–15 грн/кг(0,32–0,42 €/кг).

Зростання ціни оптові компанії пояснюють сезонним скороченням пропозиції у вітчизняного виробника, особливо це стосується якісної продукції. Саме брак пропозиції томатів та огірків експортної якості перешкоджає регулярним продажам на зовнішньому ринку.

За вісім місяців 2017 року Україна експортувала лише 12 тис. тонн томатів, тобто в два рази менше, ніж рік тому. Обсяг експорту огірків залишився на рівні 1,8 тис. тонн, втім, перспективи другої половини сезону поки не дуже позитивні, з огляду на обмежену пропозицію в господарствах. Самі експортери наголошують на тому, що поточні ціни в українських господарствах не є прохідними для зовнішнього ринку і справа не тільки в обмеженій пропозиції. Цього року спостерігається зростання власної пропозиції огірків та томатів в країнах–імпортерах, перш за все, мова йде про Польщу та Білорусь, які є головними покупцями українських тепличних овочів.