Експерт розповів про основну відмінність цьогорічного опалювального сезону (ВІДЕО)

logo


Заяви очільників уряду про те, що тариф на газ для населення не буде змінюватись, не мають під собою жодних нормативно-правових підстав.

Про це під час прес-конференції сказав експерт з економічних та політичних питань Валентин Землянський, передає INTV.

«Основна відмінність цього опалювального сезону, в який ми майже увійшли, те, що ми не розуміємо, скільки будемо платити за газ, а відповідно за тепло та гарячу воду» — сказав він.

За словами Землянського, усі заяви прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що ціна на газ, а, відповідно, і тариф на блакитне паливо для населення змінюватись не буде, «не підкріплені жодними нормативно-правововими актами».

Він додав, що згідно з постановою Кабінету міністрів України № 187 ціна на газ для населення і підприємств комунальної енергетики має збільшитись на 19 %.

«Тобто ми говоримо про те, що ціна з транспортом і всіма податками буде складати більше 8 грн. за 1 м3», — зазначив Землянський.

Експерт також повідомив, що уряд покладає зобов’язання на НАК «Нафтогаз України» постачати газ населенню за регульованим тарифом, а не ринковим.

«НАК «Нафтогаз» наполягає на тому, що цей регульований тариф, згідно зі 187 постановою, має бути відрегульований на  19 %, тому що розрахунковий період , тобто попередні 12 місяців, ціна на європейських хабах відхилялась більше, ніж на 10 %» — сказав фахівець.

Втім, зауважує Землянський, Кабмін не готовий до ціноутворення за ринковими умовами, і наполягає на «політичній ціні».

«Ті заяви, які робляться прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, віце-прем’єрами — це заяви політичного характеру, які не мають під собою реальної нормативно-правової бази. Або треба вносити зміни до постанови,і тоді це будуть обґрунтовані заяви, або підвищувати ціну на газ», — підсумував експерт.