Експерт розповів про основні нововведення у пенсійній реформі

logo


Поділитись в Facebook

Написати в Twitter

Експерт розповів про основні нововведення у пенсійній реформіФото: Дніпроград

Про те, що передбачає законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» львів’янам розповів Олександр Сафін, перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, повідомляє кореспондент ІА Дивись.info.

Минулого тижня Верховна Рада Україна прийняла у першому читанні законопроект №6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». За словами першого заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Олександра Сафіна, документ спрямований вдосконалення страхового принципу пенсійної системи.

«У 2004 році вступив в силу закон, який запровадив страхові принципи роботи пенсійної системи: ви сплачуєте внески і отримуєте при настанні пенсійного віку відповідні виплати. Єдиний соціальний внесок прив’язаний до визначення розміру внесків, які людина сплачує до Пенсійного фонду і, відповідно, прив’язаний до розміру пенсії, яку вона отримує після настання пенсійного віку», — пояснив Олександр Сафін.

Начальник Пенсійного фонду Львівщини каже, що нове законодавство передбачає справедливість щодо встановлення розмірів пенсій.

«В основному зараз йшло підвищення пенсій, у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму. Ті особи, які мають пенсії дещо вищі, припустімо, 2 тисячі гривень, фактично не потрапляли під це підвищення, — каже спеціаліст. — З жовтня планується, що будуть переглянуті розміри цих пенсій і люди отримають значне підвищення. Якщо по останньому перерахунку застосовувалася середня заробітна плата 1197 гривень, то планується, згідно з Законом, 3764».

Крім того, Олександр Сафін зазначив, що метою пенсійної реформи є звільнення Пенсійного фонду України від невластивих йому виплат — доплати до мінімального рівня пенсії за рахунок страхових внесків.

І третя основна мета, зазначає фахівець,  це підвищення фінансової стабільності.

«З одного боку, коли запровадили зниження Єдиного соціального внеску до 22%, планували, що бізнес вийде з тіні. За рахунок зниження цієї ставки, планувалося, що роботодавці підвищать розмір заробітної плати і, відповідно, зростуть внески. Але це процес не одного дня», — додає Олександр Сафін.

Також він звернув увагу на те, що професійні пенсійні фонди (які працюють для робітників підприємств з важкими умовами праці), будуть виплачувати пенсії своїм працівникам до 60 років, а після — Пенсійний фонд буде продовжувати виплату пенсій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.