Експерт розповів, чому почалося коливання гривні

logo


29 вересня, 2017, 19:53

29 вересня, 2017, 19:53

Зафіксована наприкінці вересня невелика інфляція гривні зумовлена як сезонними економічними явища, так і непорозуміннями офіційного Києва з місією МВФ

Про це заявив економіст, виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко в ефірі Еспресо.TV.

«Восени зазвичай починають формувати резерви аграрні компанії. Уявіть собі, що вони побачили проект державного бюджету на наступний рік. Побачили, що туди закладено курс в районі 30 (гривень за $1 — ред.), тому не дивно, що усю виручку, яку вони зараз отримуватимуть, будуть переводити у долари й зберігати до наступних весняно-польових робіт. Тому нічого дивного у їхній поведінці немає», — пояснив він.

Другим чинником певного знецінення гривні Устенко назвав щорічне осіннє «просідання гривні».

«Тому що іноземці, котрі працюють в Україні, частково готуватимуть зараз кошти для переказу у свої материнські компанії. Під кінець роки вони це теж активно роблять», — повідомив експерт.

Читайте також: Яким буде курс долара вже цієї зими

При цьому затримка з виділенням чергового валютного траншу від МВФ та відсутність у Києві місії Фонду, котра має відстежувати проведення реформ впливатиме курс гривні, як вважає Устенко, «досить серйозно».

«Проблема полягає у тому, що якщо немає МВФ, то це може вплинути на довіру до України з боку іноземних кредиторів. Український приватний сектор має на руках біля $50 млрд зовнішніх кредитів, котрі слід періодично продовжувати. Частина з них, звісно ж, є товарними кредитами, однак їх все одно треба продовжувати. І якщо є програма співробітництва з МВФ, іноземці прихільніше ставляться до українських компаній. Якщо ж немає, то продовжити ці борги вже значно важче», — заявив економіст.

Відповідно, не продовжені борги тягнуть за собою збільшення сум до оплати.

«Це значить купувати валюту на українському ринку, це значить створювати додатковий попит на валюту», — додав Устенко.

Як заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, закладений у проект бюджету-2018 курс 30 грн/дол. є технічним показником і використовується для попередніх розрахунків.
Згідно запевнень голови ради Національного банку України Богдана Данилишина, регулятор має усі умови, щоб навіть в умовах плаваючого обмінного курсу забезпечувати ті курсові значення, які влаштовуватимуть як експортерів, так і імпортерів.