Експерт пояснила, чому «електронний акциз» не сприятиме боротьбі із тіньовий ринком алкоголю

logo


акциз

КИЇВ. 17 липня. УНН. Ведення електронної акцизної марки в тому вигляді, як це сьогодні це пропонує зробити уряд, жодним чином не позначитися на роботі нелегалів. Таку думку у коментарі УНН висловила генеральний директор компанії Eastern Beverage Trading Ольга Ивушкіна, коментуючи наміри КМУ ввести електронну систему Codentify, що передбачає появу штрих-кодів на упаковках алкоголю, замість традиційної акцизної марки.

«Нові правила будуть змушені виконувати легальні гравці. Нелегали, як і раніше, залишаться поза увагою контролерів і правоохоронців. Їх сурогат і далі буде проводитися в підвалах, а збуватися в Інтернеті. Тільки тепер їм навіть трохи полегшувати життя, адже більше не буде потреби викручуватись в підробці складної, з точки зору поліграфії, акцизної марки,» — зазначила вона.

Експерт додала, що в цілому, до ініціативи уряду у представників алкогольного ринку залишається ще багато питань, на яке поки немає відповідей.

«Хто і за які кошти буде створювати й адмініструвати єдину базу кодів? Який механізм контролю їх нанесення? Хто і коли буде зчитувати коди з метою перевірки? Який регламент контролю в цілому і хто буде нести відповідальність за його виконання? — все це вимагає чітких відповідей і фінансового обґрунтування. Жодного, ні другого ми поки не бачили,» — резюмувала О.Івушкіна.

Вона також зауважила на тому, що запровадження так званої електронної акцизної марки потребуватиме нового вартісного обладнання, і заплатити за це доведеться споживачеві. 

Як повідомляв УНН, для контролю ринку алкоголю, в КМУ запропонували ввести електронну акцизну марку і накладну. Проте, на переконання учасників ринку, пропонована Кабміном реформа не призведе до покращення ситуації, бо контролюватиме лише легальних його представників сектору. «Сірі» ж дилери, як і зараз, залишаться поза увагою контролюючих органів.