Експерт: Якщо буде 4100 мінімалка — бізнес піде в «тінь»

logo


Джерело: apostrophe.ua.  → Ключові теги: зарплата, економіка, бізнес

Віце-прем’єр Павло Розенко, коментуючи ініціативу президента, запевнив, що підвищити «мінімалку» вдасться «неінфляційним способом».

1805_783.jpg (35.2 Kb)

Він також заявив, що цей крок дозволить збільшити відрахування до Пенсійного фонду.

«Логіка уряду полягає в тому, що вони вважають, що вдасться додатково наповнити Пенсійний фонд, зібрати ЄСВ (єдиний соціальний внесок) на 30% більше в порівнянні з тим, що збирається зараз, і спробувати скоротити дефіцит Пенсійного фонду, який перевищує 6% ВВП , до 4,5-5%», — зазначив Устенко.

При цьому ефект може виявитися прямо протилежним. «Коли збільшується мінімальна заробітна плата, існують ризики збільшення тіньового сектора», — пояснив фахівець.

Наталія Веселова також бачить ризики подальшої «тінізації» економіки. Так само, як у випадку з підвищенням «мінімалки» до 3200 грн, зарплати підвищать бюджетникам і держслужбовцям, «там, де виходу немає».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсії пересічного українця збільшилися на 40%

«Не можна наповнювати Пенсійний фонд тільки за рахунок бюджетників — тобто брати з однієї кишені бюджету і перекладати в інший. Іншого способу уряд не зміг знайти, як наповнити Пенсійний фонд. Пенсії змогли підвищити, але підвищили їх за рахунок бюджету, а не за рахунок збільшення надходжень до Пенсійного фонду. Погрозами підприємця не змусиш платити більше, його потрібно мотивувати», — заявила депутат.

На думку віце-спікера Оксани Сироід, головний ризик «тінізації» полягає в тому, що в Україні система як і раніше несправедлива.«Люди не зацікавлені в тому, щоб платити податки не тому, що вони у нас такі високі, а тому, що люди не вірять в те, що ці податки йдуть на благо. Поки люди і бізнес стикаються тільки з тим, що кожен місяць приходить новий орган правопорядку, щоб отримати з них черговий хабар, очевидно, що бізнесмени і підприємці будуть уникати цієї своєї відповідальності», — сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Читайте также: