Експерт: Без договорів із «Нафтогазом» підприємства не почнуть опалювальний сезон (ВІДЕО)

logo


Жодне підприємство не може розпочати опалювальний сезон без підписання договору із НАК «Нафтогаз України». Про це під час прес-конференції сказав президент Асоціації «Укртеплокоммуненерго» Арсен Блащук, передає INTV.

«На сьогодні у нас немає договорів із НАК «Нафтогаз України» і виділених номінацій на постачання газу. Тобто жодне підприємство на сьогодні не має права включитись в роботу і почати опалювальний сезон у своєму місті» — сказав він.

За його словами, незрозуміло, яким чином підприємства подаватимуть тепло, якщо найближчим часом температура впаде і більше 3 діб буде меншою +8 градусів.

«В черговий раз НАК «Нафтогаз» маючи ціле літо, починаючи з квітня не зробив жодного кроку, щоб укласти договори з підприємствами на постачання газу» — сказав він.

Крім того, Блащук зауважив, що існує загроза переслідування з боку правоохоронних органів керівників тих підприємств, які підпишуть договір на умовах «Нафтогазу». За його словами, документ суперечить законодавству.

 «Розісланий усім підприємствам договір суперечить примірному договору, затвердженому Кабінету міністрів. Тому що у примірному договорі йдеться про те, що НАК «Нафтогаз України» має право оштрафувати за несплату за спожитий природній газ в розмірі не більше 1 облікової ставки національного банку» — пояснив Блащук.

Він повідомив, що у договорі, запропонованому «Нафтогазом» на цей опалювальний сезон, йдеться про те, що штраф може сягати двох облікових ставок Національного банку.