Економіст розповів, чого українцям очікувати від нової пенсійної реформи

logo


Економіст розповів, чого українцям очікувати від нової пенсійної реформиОсучаснення пенсій буде вигідно тим, хто виходив на пенсію раніше, а не зараз.

Про це у коментарі виданню Gazeta.ua розповів економіст Борис Кушнірук.

«Солідарна пенсійна ситема — безнадійна. Я скептично ставлюся до запланованих змін. Осучаснення пенсій буде вигідно тим, хто виходив на пенсію раніше і кому осучаснення не проводили. Що стосується пенсійної реформи — суттєво для цієї категорії пенсіонерів нічого не зміниться. Вони як жили в злиднях, так і житимуть. Ці всі зміни більше орієнтовані на тих, хто вийде на пенсію після прийняття нової пенсійної реформи», — зазначив експерт.

Згідно з проектом реформи, страховий стаж для виходу на пенсію збільшать. Зараз мінімальний — 15 років. У 2018-му році, щоб вийти на пенсію потрібно буде мати 25 років стажу, 2023-го – 30 років, у 2028-му – 35 років для людей, що виходять на пенсію за віком (60 років). Тим, хто не має потрібної кількості трудових років, пропонують їх докупити.

Читайте також: Стало відомо, якою буде мінімалка у 2020 році

«Це має сенс для тих людей, яким уже важко працювати, і вони не мають можливості або не хочуть працювати далі, а 1-2 років стажу не вистачає. Таким чином, докупивши його, вони зможуть отримувати пенсію. Якщо ти хочеш отримувати пенсію з коштів солідарної пенсійної системи, то ти маєш в неї щось вкладати. Якщо ви цього не робите — не реєструєтесь як платник податків, неофіційно працюєте, — то потім у вас не має морального права прийти і сказати — дайте мені пенсію за віком», — наголосив Кушнірук.

«Якщо людина не працювала офіційно і ще не вийшла на пенсію за віком, то вона зараз стає перед вибором: або продовжувати працювати далі, щоб заслужити собі хоча б на мінімальну пенсію. Або отримувати допомогу від держави — 949 гривень», — підсумував у коментарі економіст.

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфонЧитайте также: