Динаміка цін на овочі: подешевшала лише картопля

logo


Три чверті соціальних продуктів подорожчали з початку осені

З початку вересня більшість овочів в Україні подорожчали. Як повідомив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на сторінці у Фейсбук, відтепер буряк коштує 5,2 грн за кілограм, а морква – 8,2 грн. По регіонах найвища ціна на буряк у Чернівецькій області – 7,4 грн за кілограм, а найменша у Запорізькій області – 3,7 грн. Морква найдорожча на Буковині – 9,6 грн за кілограм, а найдешевша на Миколаївщині – 6,3 грн.

Єдиний продукт, який подешевшав більше ніж на 20 копійок – це картопля. Вона за першу декаду вересня подешевшала на 25 копійок і її середня ціна складає 6,7 грн. за кілограм. В розрізі регіонів найдорожче картопля дістається киянам — 8,3 грн. за кілограм,а найдешевше – жителям Рівненщини, 4,8 грн.

«Загалом за перші дні осені дорожчими стали ¾ усіх соціальних продуктів. Що є очікуваним, але не бажаним для споживача. Оскільки ціни на продукти в Україні нерідко перевищують східноєвропейські, то уряду необхідно задіяти нові механізмі впливу на ринок, як наприклад, зниження ставки ПДВ з 20 до 5 — 7%.» — запропонував шляхи вирішення проблеми Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, що свинина та сало в Україні також подорожчали.

Енерголайф.інфо