Держдеп США уточнив позицію щодо блокування Вконтакте, Однокласників та Яндекса в Україні

logo


У Державному департаменті США уточнили, що не робили офіційної заяви щодо рішення України заблокувати російські сайти, зокрема, Вконтакте, Однокласники та Яндекс, а коментар українському відділенню Голосу Америки дав неназваний співробітник відомства.

Про це повідомляє англомовна версія Голосу Америки.

У повідомленні зазначається, що у неофіційній розмові з виданням офіційний представник Держдепу сказав, що рішення президента України Петра Порошенка обмежити доступ до російських сайтів підриває конституційно визнане Києвом право на вільне висловлення думок.

Нагадаємо, 18 травня україномовний Голос Америки розповсюдив коментар Держдепу США з реакцією на указ президента Порошенка про запровадження санкцій щодо російських соцмереж і окремих електронних сервісів.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У списку санкцій 1228 фізичних осіб і 468 юридичних осіб.

Санкції передбачають блокування доступу до сервісів Яндекс, 1С, Софтлайн Груп, Корпорації Парус і ще ряду інших російських IT-компаній.

Також санкції торкнулися соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники, а також сервісів Mail.ru.Читайте также: