Держава має підтримати виробників нішевих культур

logo


Держава має підтримати виробників нішевих культур

Часник привертає увагу не лише дрібних виробників, а й чиновників. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева відівідала Другий форум часниководів UkrUP «Часниковий навігатор. Весна 2017».

«У 2016 році було вироблено 183 тис. тонн часнику в Україні, а посівні площі становили майже 21 тис. га. Але головною проблемою цієї підгалузі сьогодні є те, що понад 70% часнику виробляється в присадибних господарства. Як наслідок, Україна забезпечує потреби внутрішнього ринку лише на 10%, а на 90% — ми на сьогодні залежні від імпорту», — зазначила заступник міністра та додала, що Китай сьогодні є країною — лідером, з якої імпортують часник як Україна, так і інші країни.

Ольга Трофімцева підкреслила, що одним з головних завдань для Мінагрополітики сьогодні є диверсифікація українського аграрного виробництва та експорту. Тому такі культури як часник є важливими з точки зору розвитку виробництва нішевих культур малими та середніми виробниками.

«Незважаючи на те, що виробництво часнику є досить копітким процесом, але при дотриманні технологій та агрономічних вимог, а також при коректному зберіганні, ця культура є дуже рентабельною», — розповіла Ольга Трофімцева.

За її словами, у 2016 році було експортовано 195 тонн часнику, що є рекордом. 75 тонн було поставлено до країн Європейського Союзу. Заступник Міністра нагадала, що Україна має квоту обсягом 500 тонн на безмитний імпорт українського часнику європейськими країнами, яка поки що не вибирається через недостатню пропозицію.

На думку заступника Міністра, успішне виробництво цієї культури та розвиток експорту до країн залежать від здатності виробників об’єднуватись для забезпечення інвестицій у технологічне виробництво, зберігання та формування товарних партій. «Представникам цього бізнесу необхідно об’єднуватись у кооперативи. Задля відстоювання своїх інтересів та ефективного налагодження прямих контактів з потенційними покупцями»,- резюмувала Ольга Трофімцева.

Однак заступник міністра так і не сказала, якою буде роль держави в розвитку часниківництва, зокрема, яку допомогу надасть виробникам. Важливо не лише констатувати, а формувати важелі впливу на галузь.

Довідково:

В Україні найбільше часнику було вироблено в 2016 році господарствами Вінницької – 21,1 тис. тонн, Одеської – 19,0 тис. тонн, Полтавської – 15 тис. тонн, Донецької – 12 тис. тонн, Хмельницької – 10,0 тис. тонн, Львівської – 8,65 тис. тонн та Рівненської області — 8,1 тис. тонн.

ІнфоіндустріяЧитайте также: