Держава хоче позбутися свого монопольного становила та банківському ринку – Данилюк

logo


«Укргазбанк» починають готувати до приватизації.

Нині частка держави на українському банківському ринку становить 52% і її поступово будуть зменшувати – шляхом приватизації фінустанов. Проте до моменту подажу їх планують зробити конкурентоспроможними.

Про це у Facebook написав міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Наша стратегічна ціль – реформа державних банків та зменшення частки держави у банківському секторі країни. Зараз ця частка сягає 52% і це дуже багато. Звісно, можна знайти приклади, де держава володіє понад 70% банківського сектору, але я думаю потрібно брати за приклад такі країни, як Данія, де частка державних банків складає 1%. Єдиний шлях до ефективного управління в банківському секторі – це поступова та прозора приватизація державних банків. Для цього ми маємо зробити їх конкурентоспроможними на ринку та привабливими для інвесторів», — зазначив Данилюк.

Уряд уже подав до Верховної Ради законопроект щодо вдосконалення корпоративного управління держбанків, що передбачає залучення більшості незалежних членів до наглядових рад. Також завершують роботу над оновленою стратегією реформування держбанків.

«Сьогоднішнє підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Мінфіном, Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та «Укргазбанком» щодо підтримки його приватизації є доказом того, що ми на правильному шляху та серйозно налаштовані на якісну трансформацію державних банків через залучення приватних інвестицій у банківський сектор. Дякую партнерам з IFC за підтримку наших зусиль та вітаю «Укргазбанк». Продовжуємо почату реформу державних банків, попереду ще багато роботи», — сказав міністр.

Наша стратегічна ціль – реформа державних банків та зменшення частки держави у банківському секторі країни. Зараз ця час…

Опубліковано Олександром Данилюком / Oleksandr Danyliuk 14 листопад 2017 р.