Депутати внесли зміни для прийняття держбюджету-2018

logo


Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу необхідні для прийняття бюджету на 2018 рік.

Про це повідомляє 112 Україна.

Таким чином нардепи, виключили положення щодо передачі до місцевих бюджетів пільг на оплату житлово-комунальних послуг, а також відновили їх надання з державного бюджету за рахунок відповідної субсидії.

Також вилучено положення про зміну розміру вилучення коштів з місцевих бюджетів до державного, а реверсна дотація обчислена у доопрацьованому проекті державного бюджету на діючій основі із застосуванням 50%, а не 80% вилучення.

Також були внесені зміни у освіту і медицину.

Перший заступник голови комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський зазначив, що 371 коледж, який зараз є в структурах університету, залишиться на державному бюджеті.

Щодо медицини, депутати заклали у бюджет основи видаткових повноважень на охорону здоров’я у рамках реалізації програми медичних гарантій.

Крім того, у Раді врахували поправку №285 про продовження дорожнього експерименту на 2018 рік.

Нагадаємо, 15 вересня Кабінет міністрів України схвалив проект державного бюджету на 2018 рік, представлений главою уряду Володимиром Гройсманом.

14 листопада, Верховна Рада схвалила у першому читанні проект державного бюджету на 2018 рік.

Проект держбюджету передбачав доходи 877 млрд грн і расходами 948,1 млрд грн, зростання ВВП на рівні 3% при інфляції 7%. Дефіцит держбюджету складе 2,4% валового внутрішнього продукту (ВВП).

Крім того, заплановано з 1 січня 2018 року збільшення прожиткового мінімуму українців до 1,7 тис грн.

Також у проекті держбюджету прогнозний курс гривні на кінець 2018 рік становить 30,1 грн/$.

1 грудня Кабмін затвердив поправки до проекту закону про державний бюджет України на 2018 рік для його розгляду Верховною Радою у другому читанні.