Декретну відпустку не хочуть зараховувати до стажу для пенсії

logo


До кінця вересня народні обранці планують прийняти пенсійну реформу, законопроект з положеннями якої був внесений Кабінетом Міністрів і прийнятий в першому читанні 13 липня. До часу “Ч” не так багато залишилося, а з 1 жовтня, як відомо, вже має початися виплата осучаснених (підвищених з урахуванням зростання зарплат) пенсій. Що ж ще пропонують українцям народні обранці?

Про це пише  “Народна правда” з посиланням на Сегодня.

За словами  глави Комітету з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради Л.Денисової, всього нардепи  розглянули 2144 поправок, переважну більшість з яких комітетом не підтримано.

Комітет вирішив  не підтримувати пропозицію Кабміну не враховувати в трудовому (страховому) стажі час перебування в декретній відпустці  (по досягненню 3-річного віку  кожною дитиною), а також строкову службу в армії,  і залишив  доплати до пенсій для чорнобильців 4-ї категорії.

Враховано також  поправку, що стосується заборони інвалідам-пенсіонерам за віком отримувати доплати з соцфондів за інвалідність. Як зазначала автор поправки Олександра Кужель, Кабмін в своєму законопроекті залишив цю категорію громадян перед вибором: або отримувати пенсію за віком, або соцвиплати. В Комітеті визнали, що це буде несправедливо, адже працівник платив відрахування з зарплати в обидва фонди – Пенсійний і в Фонд соціального  страхування від нещасних випадків.

В свою чергу фахівці з пенсійного забезпечення по-різному оцінюють пропозиції нардепів. Що стосується введення накопичувальних пенсійних рахунків, то його підтримують всі, стверджуючи, що це зробить Кабмінівський проект дійсно реформаторським.

Але в той же час  голова громадської ради при Пенсійному фонді Маріанна Онуфрик зауважує, що для включення до стажу періоду  перебування в декретній відпустці  і часу несення строкової служби треба, аби саме держава, а не Пенсійний фонд,  шукала джерела  для фінансування цих виплат, адже в ці роки працівник і  майбутній пенсіонер не сплачував страхових внесків до Пенсійного фонду. 

Експерт з пенсійного забезпечення  Галина Третьякова підтримує позицію Уряду, оскільки вважає, що популістські рішення при нарахуванні пенсій матимуть гіркі наслідки: “Я вважаю, що  нараховувати пенсію треба тільки за ті роки, коли людина працювала і  сплачувала внески до Пенсійного фонду. У цьому я і бачу принцип справедливості,  бо влада повинна захистити якоюсь певною  сумою осіб, які не можуть себе утримувати в старості  і не мають права на пенсію. Але це повинно відбуватися не за рахунок Пенсійного фонду, а за рахунок Державного бюджету”.

Нагадаємо, розмір та виплата пенсій українців будуть прив’язані виключно до їх внесків у Пенсійний фонд України. Про це повідомив під час засідання круглого столу очільник Уряду України Володимир Гройсман.

До слова, пенсіонери при звільненні можуть отримати одноразову виплату в розмірі десяти окладів. Для цього необхідно дотримати певні вимоги законодавства, зокрема, що стосуються страхового стажу.

Нагадаємо, вже з наступного місяця передбачається початок так званого «осучаснення» пенсій. У такому випадку ті особи, які вже знаходяться на пенсії, можуть отримати істотні надбавки, а ось ті, хто буде йти «на заслужений відпочинок» вже після цього, ризикують отримати невеликий розмір виплат.