Ціни “присіли” перед черговим стрибком

logo


Наступ осені і початок активного збору врожаю привели до початку падіння цін на овочеву продукцію. Однак з настанням глибокої осені і холодної погоди неминуче почнеться подорожчання овочів і фруктів. Ну а поки цінові пропозиції на ринку можуть трохи порадувати покупців хоча б в порівнянні з торішніми.

В першу чергу впали ціни на такі види овочів як: помідори, цибуля, баклажани, картопля. А ось здешевлення огірків вже чекати не доводиться – їх сезон добігає кінця, передає «Народна Правда».

Експерти відзначили, що ціни на більшість овочевих позицій аналогічні торішнім або дешевше. Але прогнозовано так триватиме не довго.

На сьогодні в залежності від якості моркву можна придбати по 5-6 гривень за кілограм (рік тому 6-7 гривень), білокачанну капусту – по 4,5-5 (3-3,5), буряк – по 5-5,5 (3,5-4), цибулю – по 5-5,3 (було 4,5-7). Помідор-«сливка», як і рік тому, торгується по 6-6,5 гривень за кіло, стільки ж просять за круглий польовий томат (рік тому 7,5-8).

Кавун можна придбати за 4-4,5 гривень за кіло, а яблука в залежності від сорту по 12-20 гривень за кілограм.

Однак уже в жовтні ціни невблаганно полізуть вгору, і в разі заготовки на зимовий сезон варто поквапитися. У випадку з яблуками ситуація ще складніше – навесні від заморозків постраждали сади, це стосується не тільки України але і сусідній Польщі звідки надходили значні обсяги яблук, так що очікувана ціна на зиму 22-25 гривень за кілограм.

Раніше повідомлялося про підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв з 9 вересня відповідно до постанови уряду.