Ціни на українську цибулю знизились майже на третину

logo


Ціни на українську цибулю протягом вересня знизились майже на третину.

В Україні дорожчають баклажани та перець
На Запоріжжі відкриють пакувальну платформу для експорту овочів в Європу

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Наразі виробники оптом пропонують цибулю по 3,2–3,4 грн/кг. На гуртових ринках цибуля пропонується по 3,5–4,5 грн/кг, що теж помітно дешевше, ніж на початку місяця. Втім, в порівнянні з минулим роком, українська цибуля подорожчала майже на 25%.

Наприкінці серпня 2017 року цибуля в Україні стала швидко дорожчати, а вже в  перші дні вересня господарства підняли ціни до 4–4,5 грн/кг, на гуртових ринках ціни сягнули 5–6 грн/кг. Таке стрімке зростання негативно вплинуло на внутрішній попит: гуртові компанії, навчені невдалим досвідом сезону 2015/2016 років, вирішили не поспішати із закупівлею української продукції та почали активно напрацьовувати імпорт з Польщі. Але до імпорту справа так і не дійшла, бо вже ближче до середини вересня, ціни  в українських господарствах почали знижуватись.

Зазначається, що поточне зниження ціни, перш за все, пов’язане із збільшенням пропозиції цибулі низької якості, яку фермери не планують зберігати. Якісну продукцію виробники переважно закладають в сховища, а залишки пропонують не дешевше 3,5 грн/кг.

Нагадаємо, вартість грибів буде рости слідом за подорожчанням м’яса.