Ціни на горіхи цього року зростуть

logo


вересня 15, 2017 Author 2
nut

Сезон закупівлі та продажу грецьких горіхів на Черкащині тільки розпочався. Привабливий для черкащан горіховий ринок цього року ще більше підніме закупівельні ціни. Про це кореспондент сайту «Економіка сьогодення» дізнався, відвідавши Катеринопільський центральний ринок.

Віталій Кожушко займається закупівлею горіху майже 4 роки.

«Купую горіхи у населення із 2013 року. Минулі роки в день по кілька разів завозив додому горіхи, які купив. Цього року за день хоч би мішок назбиралось, – скаржиться Віталій Олександрович. – Весняні заморозки пошкодили багато урожаю на Черкащині. Це стосується і горіхів. Удома кілька дерев і ні одного горіха. Багато хто із моїх постійних клієнтів скаржиться, що 2017 рік неврожайний. Більшість клієнтів, які продають горіхи, – пенсіонери та школярі».

Тетяна Коваленко щороку займається горіховим бізнесом. Продає лише половинки. Каже, що працює у сільському магазині і коли немає покупців, то б’є горіхи. Це її додатковий заробіток. Минулого року, здавши горіхи, купила пральну машинку.

«Цього року усе померзло. Дерева стоять без плодів. Добре, що минулого року трішки залишила горіхів. Сподіваюсь, що ціна на них буде висока», – говорить Тетяна Коваленко.

За словами Віталія Кожушко, ціна на горіхи взимку підніметься через малу кількість урожаю.

«Зараз ціна за кілограм великих нечищених горіхів з тоненькою шкаралупою коштує 40 гривень, дрібненькі і тверді – 20-25 гривень. Чищені ядра горіхів – 50-55 грн за кільграм. Ті господарі, які у яких вродило хоч кілька дерев у саду мають можливість непогано поповнити сімейний бюджет. Однак не лише на волоських горіхах можна добре заробити. В Україні добре родять і лісові горіхи. За кілограм нечищених лісових горіхів можна отримати 120 гривень, чищених – від 350 гривень», – повідомляє Віталій Кожушко.

Коментування та розміщення посилань заборонено.