Ціни на цибулю в Україні продовжують знижуватися

logo


Ціни на цибулю в Україні продовжують знижуватися і вже формуються практично в тому ж діапазоні, що і в кінці вересня 2016 року.

Білорусь збільшила обсяги імпорту цибулі з України більш ніж в 11 разів
Ціни на цибулю на 22% перевищують минулорічні

Про це повідомляють аналітики «АПК-Інформ».

Так, лише на минулому тижні цибуля на українському ринку подешевшала в середньому на 15%. Виробники південних областей готові реалізовувати дану продукцію по 2,3–3 грн/кг (0,07–0,10 є/кг). Але в деяких господарствах інших областей ціна доходить до 3,5 грн/кг (0,11 €/кг). Однак при цьому гравці ринку визнають, що ціна носить виключно декларативний характер і дорожче 3 грн/кг угоди укладаються вкрай рідко .

Йти на цінові поступки виробників змушує надлишок цибулі на ринку: в господарствах триває масове збирання врожаю. Більше того, багато фермерів, які ще на попередньому тижні утримувалися від продажів в очікуванні поліпшення ситуації на ринку, наразі почали активні продажі зі складів.

Нагадаємо, підприємства, що спеціалізуються на заморожуванні свіжих овочів та ягід повідомляють про значне збільшення заявок на заморозку ріпчастої цибулі в цьому сезоні. Багато заводів вже повідомляють про повну завантаженість потужностей до весни.