Ціна нафти Brent стабілізувалася на позначці $ 62,21 за барель

logo


Ціна нафти Brent стабілізувалася на позначці $ 62,21 за барель

Ціни на нафту стабільні в п’ятницю після стрибка за підсумками попередньої сесії, в фокусі уваги ринку залишається зростаючий видобуток нафти в США, пише MarketWatch.

Вартість лютневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures збільшилася на $ 0,01 (0,02%) — до $ 62,21 за барель. До закриття попередньої сесії контракт подорожчав на $ 0,98 (1,6%) — до $ 62,20 за барель.

Ціна ф’ючерсу на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася до цього часу на $ 0,04 (0,07%) — до $ 56,65 за барель. До закриття ринку в четвер вартість контракту збільшилася на $ 0,73 (1,3%) — до $ 56,69 за барель.

Дані Міненерго США, оприлюднені в середу, вказали на зростання виробництва нафти в країні за підсумками сьомого тижня поспіль — до 9,7 млн ​​барелів на добу (б / д), максимуму з початку відстеження цих даних в 1983 році.

Ціни на нафту завершують підйомом другий рік поспіль на тлі обмеження видобутку країнами ОПЕК +. Проте, зберігаються побоювання, що підвищення вартості нафти призведе до активізації виробників сланцевої нафти в США.

«Найбільш важливим фактором зараз є не ОПЕК, а видобуток сланцевої нафти в США», — відзначає аналітик з сировинних ринків Commerzbank AG Юджин Вайнберг. Експерт очікує відновлення зниження цін на нафту в найближчі місяці через збільшення виробництва нафти в США.

Аналітики JPMorgan Chase & Co відзначають, що для суттєвого стрибка видобутку нафти в США необхідно, щоб ціна WTI стійко перевищувала $ 60 за барель.

Згідно з оцінками S & P Global Platts, оприлюдненими в четвер, видобуток нафти країнами ОПЕК в листопаді скоротився до мінімального рівня за шість місяців.

Опитування, проведене S & P Global Platts, показав, що ОПЕК знизила видобуток нафти в минулому місяці на 220 тис. барелів на добу (б / д) в порівнянні з жовтнем — до 32,35 млн б / д. Падіння видобутку обумовлено стійким скороченням виробництва нафти в Анголі, Саудівській Аравії, Іраку, Венесуелі, Лівії та ОАЕ, відзначають експерти.

Саудівська Аравія, за їхніми оцінками, знизила видобуток в листопаді на 50 тис. б / д, до мінімальних за чотири місяці 9,97 млн ​​б / д.