Чотири великі світові компанії зацікавилися входженням в українську ГТС – Коболєв

logo


За рахунок цього механізму можна зупинити «Північний потік-2».

Чотири великі світові компанії зацікавилися входженням в українську газотранспортну систему.

Про це в ефірі «5 каналу» розповів керівник НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«В нас є чотири конкретні інтересанти. Це чотири великі газові компанії в світі. Дві з них входять в категорію найбільших. Вони є власниками, операторами великих систем в Європі. Для них це стратегічно цікаво, це потенційно фінансово цікаво. Вони прийшли до нас і проводять з нами перемовини щодо того, які можуть бути умови входження в українську ГТС», — сказав він.

За словами Коболєва, ініціатива йшла від української сторони і два роки тому не було жодної зацікавленості.

«Інтерес з’явився тільки тоді, коли стало очевидно, що за рахунок цього механізму можна зупинити «Північний потік-2», — сказав керівник «Нафтогазу».

Читайте також: «Російські» газопроводи в обхід України зменшать ціну української ГТС уп’ятеро – Коболєв

Нагадаємо, російський «Газпром» та його європейські партнери уклали угоду про проект «Північний потік-2» у 2015 році. Його планували запустити до 2019-го – аби постачати газ до країн ЄС та подвоїти обсяги постачань до Німеччини.

Чимало країн Східної Європи, а також США висловили занепокоєння, що газопровід може обмежити маршрути поставок та енергетичну безпеку ЄС. Інша проблема – газопровід підірве транзитну роль України, позбавить її зборів у кілька мільярдів доларів.

Тим часом у «Нафтогазі» переконують, що з 2020 року транзит російського газу територією України буде втричі-вчетверо дешевшим, ніж «Північним потоком-2».