Чотири країни домовилися об’єднати зусилля для боротьби з АЧС

logo


АЧС

КИЇВ. 17 липня. УНН. Україна, Республіка Болгарія, Республіка Молдова та Румунія планують поглибити координацію зусиль та обмін досвідом у питаннях забезпечення благополучної епізоотичної ситуації, зокрема в контексті боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) та сказом, у країнах Східної Європи, передає УНН з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби.

Зазначається, що представники країн зустрілися для обговорення епізодичної ситуації, що склалася внаслідок поширення африканської чуми свиней, сказу та аналізу ризиків у Східноєвропейському регіоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Африканська чума свиней поширюється Чехією

«Регіональна зустріч відбулася у Кишиневі (Республіка Молдова) за участю делегації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на чолі з Головою Держпродспоживслужби Володимиром Лапою, керівників ветеринарних служб Болгарії, Молдови та Румунії,» — йдеться у повідомленні.

В.Лапа поінформував колег про поточну епізоотичну ситуацію на території України.

Зазначається, що сторони також узгодили позиції щодо здійснення прикордонного контролю у рамках забезпечення епізоотичного благополуччя в регіоні.

Нагадаємо, Польща планує збудувати паркан на кордоні з Україною, або запобігти поширення АЧС на її території.

За словами нардепа С.Тригубенка така заява польських чиновників свідчить про те, що наші «європейські колеги втомилися спостерігати за неміччю українською Держпродспоживслужби у боротьбі із АЧС».