«Чорна п’ятниця» -2017 у магазинах побутової техніки та електроніки України була значно успішнішою за торішню — GfK

logo


"Чорна п'ятниця" -2017 у магазинах побутової техніки та електроніки України була значно успішнішою за торішню - GfK

Тиждень з 20 до 26 листопада 2017 року, на яку випала «чорна п’ятниця» у цьому році, показала зростання продажу побутової техніки і електроніки у традиційних роздрібних магазинах у розмірі 80% (порівняно з попереднім тижнем), тоді як у 2016 році аналогічний період показав зростання у 30%, свідчать дані щотижневого дослідження GfK Ukraine Point of Sales Tracking.

Згідно з повідомленням компанії GfK, загальна кількість проданих одиниць товару в період 20-26 листопада зросла на 58% порівняно з попереднім тижнем. У 2016 році в період розпродажів «чорної п’ятниці» було продано на 24% одиниць товару більше, ніж попереднього тижня.

На ринку смартфонів продаж «чорної п’ятниці» виріс на 50% порівняно з попереднім тижнем. В індивідуальних пропозиціях роздрібних торговців і маркетингових активностей на ринку анонсувалися значні знижки.

За даними щотижневого дослідження Point of Sales Tracking, у середньому ціна смартфонів зменшилася на 5%. Саме реальна зміна середньої ціни на ринку на одну з моделей смартфонів становила 17% порівняно з ціною попереднього тижня.

На ринку ноутбуків продаж у тиждень «чорної п’ятниці» виріс на 60% порівняно з попереднім тижнем. У минулому році зростання продажу ноутбуків у «чорну п’ятницю» становив 20%. Ціна на найпопулярнішу модель ноутбука на тижні «чорної п’ятниці» у 2017 році зменшилася в середньому на 10%.

Продаж планшетів збільшився на 67% порівняно з минулим тижнем. У 2016 році зростання у «чорну п’ятницю» становило 13%. На найпопулярнішу модель планшета ціна зменшилася в середньому на ринку на 6%, а маркетингові активності окремих продавців спровокували подвійне зростання продажу цієї моделі.

Продаж на ринку телевізорів зріс на 171% порівняно з тижнем до «чорної п’ятниці», показавши утричі більше зростання, ніж в той самий період минулого року. Найпопулярніші моделі телевізорів коштували у тиждень «чорної п’ятниці» в середньому майже на 25% дешевше.

У секторі великої побутової техніки — зріс продаж холодильників на 117%, реальні ціни в середньому на ринку падали до 20%. Кількість проданих одиниць найпопулярнішої цього тижня моделі зросла приблизно уп’ятеро порівняно із попереднім тижнем. Також у тиждень «чорної п’ятниці» українці придбали майже удвічі більше пральних машин, ніж на попередньому тижні. Середнє зниження ціни на пральні машини становило 5%. Найпопулярніші за підсумками тижня моделі продавалися у середньому на ринку за зниженою на 20% ціною.

На ринку малої побутової техніки найбільше зріс продаж м’ясорубок — майже удвічі, найбільше реальне зменшення ціни у середньому на ринку дорівнював 20%. Також майже удвічі зріс продаж пилососів, на найпопулярнішу модель тижня ціни впали на 15%.

«Показники продажу у період знижок до «чорної п’ятниці» є результатом не лише реального зниження цін на товари у цей період, а й підвищеною маркетинговою активністю виробників і продавців саме у цей період», — зазначають експерти компанії.

Тижнева панель GfK Ukraine Point of Sales Tracking — панель найбільших роздрібних продавців ринку побутової техніки та електроніки, сукупний обіг яких становить 2/3 ринку техніки України.Читайте также: