Чисельність захворювань на АЧС в Україні зменшилася на третину

logo


Чисельність захворювань на АЧС в Україні зменшилася на третину

Упродовж другого півріччя 2017 року в Україні зафіксовано 41 випадок захворювання на АЧС серед свійських свиней, що майже на третину менше, ніж у першому півріччі поточного року (70 випадків) і другому півріччі 2016 року (73 випадки).

Натомість, збільшилася кількість виявлення випадків АЧС у дикій фауні (17 випадків у другому півріччі поточного року проти 7 випадків у першій половині 2016 року і 5 випадків у другому півріччі 2016 року), що стало можливим завдяки проведенню активного моніторингу як серед свійських свиней, так і в дикій фауні, в тому числі в рамках виконання грантової угоди із ЄС.

«Вивчення АЧС в ході проведення моніторингу є фактом раннього виявлення хвороби, що дає можливість вчасно вжити запобіжні заходи для недопущення поширення АЧС і занесення в господарства, де утримуються свійські свині», — зазначає Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук.

У цьому контексті варто наголосити, що впродовж другого півріччя 2017 року було виявлено 5 інфікованих об’єктів – трупів свиней, які знаходилися на сміттєзвалищах або лісополосах, їх господарів встановити не вдалося. Усього впродовж 2017 року в Україні зафіксовано 140 випадків АЧС, із них 111 – серед домашніх свиней, 24 – серед диких і 5 – інфікованих об’єктів.

Інфоіндустрія