Через дощі сходи озимого ріпаку хворіють та гниють

logo


Опади різної інтенсивності спричинили поширення хвороб у посівах озимого ріпаку. Разом з тим, у Київській, Чернівецькій Черкаській та Рівненській областях через надмірну вологу подекуди посіви культури починають гнити.

Повсюди до 10% рослин культури уражені альтернаріозом, пероноспорозом, борошнистою росою, білою плямистістю, подекуди фомозом і кореневими гнилями, повідомляє Держпродспоживслужба.

Також у посівах озимого ріпаку спостерігається поширення численних шкідників. Хрестоцвітими блішками, переважно в крайових смугах полів у середньому пошкоджено від 3 до 10% рослин. Спостерігається завершення живлення несправжніх гусениць ріпакового пильщика, якими пошкоджено 2-8, осередково 22% (Волинська, Київська обл.) рослин у слабкому та середньому ступенях.

Також у посівах культури на 2-12% рослин відмічається шкідливість гусениць ріпакового білана, листогризучих совок (капустяна, совка-гамма), листоїда та попелиць.

На 5-25% обстежених площ гусениці озимої совки та інші грунтоживучі шкідники, живилися в чисельності 0,5-2 екземпляри на кв м, пошкодивши 1-4% рослин. У Волинській, Львівській, Рівненській областях білокрилкою заселено 6-11% рослин ріпаку.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook та Telegram.