Будь-яка співпраця між США і Росією не буде ціною України — Яценюк у Вашингтоні

logo


Будь-яка співпраця між США і Росією не буде ціною України - Яценюк у Вашингтоні Лідер «Нородного фронту» Арсеній Яценюк: «Основне питання у Вашингтоні — відновлення територіальної цілісності України»

«Ми переконані, що будь-яка співпраця між США і Росією не буде ціною України. Ні України, ні будь-кого іншого. Це не станеться ціною справжніх цінностей вільного світу, що є наріжним каменем США», — наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк під час зустрічі в Американському інституті підприємництва (American Enterprise Institute for Public Policy Research) у Вашингтоні у вівторок, 16 травня.

Він підкреслив, що основне питання, яке піднімається на зустрічах з представниками нової адміністрації США — відновлення територіальної цілісності України на основі Мінських домовленостей. Арсеній Яценюк підкреслив, що питання повернення Криму не може бути окремим питанням від повернення Донецька та Луганська: «Я переконаний, що Крим — не окреме питання. Це наратив Росії — що Крим окремо. Ні — це частина однієї незалежної держави Україна, і Росія вчинила міжнародний злочин, захопивши її територію і незаконно анексувавши Крим».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оборонна зброя для України означатиме підтримку її територіальної цілісності — Яценюк у Вашингтоні

Єдина різниця у цих питаннях, зазначив він, що Мінські домовленості не включають питання Криму, проте, як нагадав лідер «Народного фронту», що 2014 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, якою засудила незаконну анексію Криму: «Тож ніхто не визнав незаконної анексії, окрім країн на кшталт Північної Кореї».

«Крим має бути частиною глобального порядку денного, і ми переконані, що світ має тиснути на Російську Федерацію, щоб та виконала міжнародне законодавство і забралася і з Донецька та Луганська, і з Криму», — підкреслив Арсеній Яценюк.

Під час візиту до Вашингтона, що розпочався учора, лідер «Народного фронту» уже провів переговори з радником Президента США з питань Європи та Росії Фіоною Гілл, радником з питань національної безпеки віце-президента США Андреа Томпсон, помічником держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джоном Гефферном, заступником помічника держсекретаря США Бріджет Брінк, а також виступив у Heritage Foundation.

Сьогодні відбудуться зустрічі Арсенія Яценюка з Бараком Обамою та Джозефом Байденом, керівництвом міноборони та сенаторами.

×Читайте также: