“Борщовий набір” дорожчає у вересні

logo


Продукти харчування в Україні продовжують дорожчати. Одним з головних індикаторів споживчого ринку продуктів є так званий «борщовий набір».

У вересні прогнозується зростання на 20% цін на «борщовий набір», а також — на найпопулярніші продукти харчування, повідомляє Народна Правда. Раніше стало відомо, що ціна кілограма гречки може сягнути 40 гривень. Тоді як зараз, за інформацією Державної служби статистики, в середньому за кілограм цієї крупи треба віддати 24,25 гривні.

Зростання цін можна побачити вже зараз. Овочі — перець, баклажани, томати — почали дорожчати ще з кінця серпня. «Найбільші оптові ринки України демонструють зростання вартості на баклажани майже на 75%, а на солодкий перець — на 55%», — йдеться у сюжеті ТСН.

Крім того, сумний рекорд встановили ціни на свинину. В останню декаду серпня вони піднялися за 100 гривень, подолавши таким чином ціновий максимум попередніх років.  Друге місце в антирейтингу подорожчання поділили сало та яйця, ціна на які зросла на 1,7 грн. Відтепер сало коштує 51,4 грн за кг, а курячі яйця — 16,8 грн за десяток.

Також зросла ціна на яловичину та курячу тушку — відповідно на 90 та 70 копійок. На сьогодні середня ціна яловичини складає 108 грн, а птиці — 54 грн за кілограм.

Нагадаємо, експерти прогнозують зростання цін на овочі. Це станеться через сезонні фактори та відкриття ринків ЄС.

Крім того, прогнозується рекордне здорожчання яблук. За словами гравців ринку, причиною цього є наближення сезону холодів.