Блокування російських сайтів: день перший

logo


Указ Порошенка приголомшив українських юзерів і став новиною дня у вівторок.

Указ про заборону російських поштових служб та соціальних мереж найбільше збурив їх користувачів, а це – мільйони українців. Опитані експерти розповіли, що одномоментного закрити ці ресурси неможливо, бо для цього немає ні грошей, ані технічних засобів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

«ВКонтакті», «Яндекс», «Мейл-ру» та «Однокласники» перебували в десятці найпопулярніших сайтів в Україні. Цими сайтами користувалися більше половини вітчизняних інтернет-юзерів. Водночас СБУ неодноразово заявляло про участь російських ресурсів в інформаційній війні проти України та масові випадки шахрайства в соцмережах із РФ. «Переважно це громадяни Російської Федерації, і переважно це мережа ВКонтакті», — пояснив перший заступник департаменту кіберполіції Олександр Гринчак.

Реакція користувачів на заборону популярних в Україні російських соцмереж
ТСН. 19:30 Сьогодні, 20:10

Указ про заборону російських поштових служб та соціальних мереж найбільше збурив їх користувачів. А це — мільйони українців. Служба безпеки роз’яснила, що російські ресурси неодноразово попереджали, що їх діяльність загрожує національній безпеці. Експерти розповіли ТСН, що одномоментно закрити ресурси неможливо.

Представники вже санкційних інтернет-компаній на указ президента Петра Порошенка відреагували листами. У «Яндексі» пошкодували за витраченими зусиллями своєї комади, а головним потерпілим назвали українського користувача. У «ВКонтакті» заявили, що обходили політику стороною, а інтернет не мусить мати кордонів. Один із найбільш рейтингових користувачів «ВКонтакті», сам Порошенко, сам написав там про санкції проти російських сайтів, згадав про кібервійну, яку веде Росія проти України та країн Заходу.

Виконання заборони ляже на провайдерів. «Є закони, які дозволять засотувати санкції до цих провайдерів. Це може бути від штрафу до позбавлення ліцензій», — пояснив юрист Юрій Білоконь. Санкції проти себе українські інтернет-провайдери добре розуміють, але зізнаються, що швидко виконати указ не зможуть: немає ні обладнання, ні програмного забезпечення, ні грошей. «У рамках держави це мільярд доларів десь приблизно потрібно буде всім операторам вкласти у свої програми, щоб кваліфіковано в подальшому саме викреслити ті мережі», — заявив голова інтернет-асоціації України Олександр Федієнко.

У міністерстві внутрішніх справ провайдерів заспокоюють, що процес заборони тільки розпочався, а коли закінчиться – самі сказати не можуть. Мовляв, технічно забезпечити належні рішення непросто, а на відповідні заходи дійсно потрібні час та гроші. Тим часом санкційні ресурси та самі користувачі вже шукають можливостей обійти заборону – і фахівці ІТ-галузі кажуть, що зробити це наразі нескладно. А от користувачі українських сегментів Facebook і Twitter цілий день розважалися фото жабами та міркували про «біженців» із російських соцмереж і черги на реєстрацію в західні англомовні ресурси.

17 травня ТСН присвятить випуск вечірніх новин історичному підписанню безвізового режиму для України. Дивіться, традиційно, о 19:30 на каналі 1+1.

Кореспондент ТСН Мар’яна БуханЧитайте также: