​Блокування доступу до російських соцмереж в Україні прокоментували у Freedom House

logo


Директор напрямку України в міжнародній організації Freedom House Метью Шааф так прокоментував указ Порошенка про блокування російських соцмереж в Україні.

«Загалом, ми занепокоєні з приводу даного рішення. Я думаю, це чергове зусилля заблокувати доступ до Інтернет-ресурсів і, на жаль, це стає тенденцією в Україні. Я думаю, що проблема у тому, що, зрештою, це обмежує доступ людей до інформації, новин, менше доступу до дискусій з приводу важливих політичних та соціальних питань», — заявив Шааф в екслюзивному коментарі Російській службі «Голосу Америки» (спілкувався Олександр Яневський — прим. ГА).

«У демократичному суспільстві дуже важливо, щоб кожен мав доступ до інформації про те, що відбувається, та різних точок зору на події в Україні та решті світу, а також мав змогу брати участь у дискусіях з приводу цих подій», — наголосив експерт.

При цьому Шааф нагадав, що популярність мережі Facebook у великих містах не повинна затьмарювати той факт, що загалом в Україні значно більше людей використовують російські соцмережі. На думку експерта, всі ці люди через їх заборону втратять доступ до інформації про дії уряду, новин та груп, через які громадяни взаємодіють між собою.

Фото ReutersЧитайте также: