Бюджет-2018 – це падіння у боргову яму і зниження рівня життя, — Тимошенко

logo


«Бюджет на 2018 рік – це бюджет остаточного втягнення України у боргову яму через збільшення об’єму державного боргу України, а також це бюджет стагнації економіки і падіння рівня життя людей», – про це заявила керівник фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенкоу в ефірі на телеканалі «NewsOne».

Вона зазначила, що особливе занепокоєння викликає збільшення державного боргу України на 343 млрд. грн., через що «в Україні вперше за 26 років державний борг України практично дорівнюватиме розміру ВВП України».

Крім того, Тимошенко знову загадала про тарифи. Вона зазначила, що у проекті Держбюджету на 2018 рік зберігається нинішня несправедлива тарифна політика, недопустимий перерозподіл державних грошей у бік зміцнення поліцейської держави, де «силовики будуть у рази отримувати більше, аніж лікарі і освітяни», а місцеві громади будуть позбавлені власних бюджетів.

Крім того, суттєво знизився рівень ВВП України. А це є головним показником економічного добробуту країни.

Також у валютному обчисленні суттєво зменшився розмір заробітних плат і пенсій для українців.

«Рівень життя людей суттєво впав, адже середня заробітна плата станом на 2013 рік складала 410 дол. США, а тепер – на 40% нижче, і складає 295 дол. США. Те саме стосується і пенсійних виплат, адже станом на 2013 рік середня пенсія становила – 189 дол. США, а на 2018 рік – складатиме 85 дол. США», – зазначила вона.

Тимошенко вважає, що потрібно буде змінити податкову систему, щоб вивести із тіні економіку України. Також зменшити податкове навантаження на середніх і малих підприємців, навести лад на митниці, змінити грошово-кредитну політику, відповідно до якої слід буде надавати доступні кредити під 3-5% річних.Читайте также: