Битва тортів. АМКУ оштрафував «Київхліб» за подібність упаковки з продукцією «Рошена»

logo


Штраф становить 219 тисяч гривень.

Антимонопольний комітет України оштрафував «Київхліб» на 219 тис. грн за те, що упаковка торта його виробництва схожа з продукцією «Рошена».

«Оштрафовано ПАТ «Київхліб» на 219 тис. грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 4 закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді використання ПАТ «Київхліб» у господарській діяльності оформлення упаковки кондитерського виробу-торту «Казковий ключик», яке схоже на оформлення упаковки кондитерського виробу-торту «Золотий ключик» виробництва дочірнього підприємства «Кондитерська корпорація «Рошен», яке раніше почало використовувати його у господарській діяльності, що може призвести до змішування з діяльністю ДП «Кондитерська корпорація «Рошен», — зазначили в АМКУ.

У «Київхлібі» стверджують, що упаковки різні й будуть оскаржувати рішення Антимонопольного комітету.

«У справі достатньо доказів, які свідчать про те, що порушення конкурентного законодавства відсутнє – це і дослідження судового експерта та незалежне опитування, проведене спеціалізованою маркетинговою компанією. Та головним доказом є використання на упаковці продукції великого зображення власної торговельної марки «БКК», яка протягом багатьох років є добре впізнаваною покупцями. Це, своєю чергою, повністю спростовує висновки АМК щодо можливості змішування продукції компанії «Київхліб» з продукцією корпорації «Рошен». Крім того, під час винесення спірного рішення АМК України перебрало на себе не властиві йому повноваження органу експертизи щодо встановлення факту подібності упаковок», — ідеться в повідомленні «Київхліба».

Юридична служба підприємства повідомила, що «Київхліб» «налаштований у правовому полі доводити незаконність рішення Антимонопольного комітету та відновлювати свої порушені права та ділову репутацію».