«Батьківщина» не проголосує за Бюджет-2018. Ключові вимоги – деофшоризація і трансферне ціноутворення, — нардеп (ВІДЕО)

logo


Проект Держаного бюджету на 2018 рік є таким, який не відповідає соціально-економічним потребам українського суспільства, а тому фракція «Батьківщина» не підтримає головний кошторис країни на 2018 рік.

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Фракція «Батьківщина» запропонувала дві ключові норми, які стосуються дохідної частини бюджету. По-перше, вимагаємо підтримати законопроекти щодо деофшоризації і оподаткування офшорних юрисдикцій, адже 10 трлн дол, або 8 трлн євро — перебувають у офшорних юрисдикціях, у тому числі українських можновладців», — сказав Сергій Соболєв.

Політик також наголосив, що фракція «Батьківщина» вимагає також розглянути пов’язаний із законопроектами щодо деофшоризації — проект закону щодо трансферного ціноутворення, який «дозволяє вивести із тіні заробітну плату, і забезпечити надходження до Пенсійного фонду».

Сергій Соболєв наголосив, що Проект бюджету на 2018 рік не є бюджетом розвитку. При цьому закладені основні макроекономічні показники є сумнівними до виконання.

«ВВП підняли на 2%, але інфляція у той же час складає двозначне число. Так зросло ВВП, чи впало? Якщо міряти у гривні, які впала — то ВВП зросло, а якщо вимірювати відповідно до доходів громадян — то ВВП впало», — наголосив парламентарій.

За словами Сергія Соболєв, також окремої уваги потребує видаткова частина Проекту Державного бюджету на 2018 рік.

«Ми не уявляємо, як можна проводити медичну реформу, коли на медичну галузь виділено аж 1%. І тому щодо видаткової частини — у нас десятки питань, але без дохідної частини говорити про Держбюджет — неможливо», — застеріг він.

Сергій Соболєв також сказав, що нині для голосування за Держбюджет-2018 тривають «переговори із депутатами-мажоритарниками і колишніми «регіоналами».

Софія ЗАРУДНА

 INTVЧитайте также: