Арбітражний суд Стокгольма відклав оголошення вироку в суперечці «Нафтогаза» з «Газпромом»

logo


У цьому році рішення не буде схвалене.

Термін ухвалення рішень у суперечці між українським «Нафтогазом» і російським «Газпромом» перенесено з кінця грудня поточного року на кінець лютого 2018 року. Це пов’язано з апеляцією на окреме рішення трибуналу, котру подала компанія з РФ 7 листопада.

Як повідомляє прес-служба «Нафтогазу», рішення щодо контрактів на поставку та транзит газу має з’явитися до 28 лютого наступного року.

ВідеоСтокгольмський арбітраж починає слухання у справі «Нафтогазу» і «Газпрому»

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма розглядає цю справу з 2014 року. Українська сторона оскаржила положення «бери або плати», і суд уже погодився з правосильністю такої позиції. «Нафтогазу» вдалося позбутися зобов’язання сплатити «Газпрому» 56 млрд доларів США за газ, який «Нафтогазу» був непотрібним і який він не отримував», – прокоментував це рішення комерційний директор українського підприємства Юрій Вітренко.

Читайте також: У «Газпромі» переконані, що після остаточного рішення арбітражу «Нафтогаз» буде в боржниках

Крім того, «Нафтогаз» вимагає привести положення контракту у відповідність до європейського законодавства, переглянути ціну на паливо для України, застосувати до умов транзиту національне законодавство, виключити можливість появи відокремленого газотранспортного оператора тощо.Читайте также: