«Антонов» пояснив, навіщо йому «прокладки»

logo


ДП «Антонов» задіяв дві іноземні компанії для припинення співпраці у галузі авіаперевезень з російською компанією «Волга-Днепр».

Про це повідомляє прес-служба держпідприємства.

«Антонов» за першими підсумками 2017 року збільшив обсяг комерційних авіаперевезень на 26% у порівнянні із 2016 роком.

За словами представників держпідприємства, це стало можливим завдяки припиненню співпраці у цій галузі з російською компанією «Волга-Днепр», яка з 2006 року користуючись умовами «кабального» договору з «Антоновим», була монополістом на ринку авіаперевезень літаками Ан-124 «Руслан».

За цим договором російська «Волга-Днепр» здійснювала весь логістичний менеджмент, розпоряджаючись літаками «Антонова» та самостійно, на свій розсуд, розподіляла прибуток, валова частина якого залишалась в Росії.

Повідомляється, що наприкінці 2016 року «Антонов» реалізував програму припинення такої «співпраці».

Для цього були задіяні компанії Antonov Salis Gmbh, для реалізації участі української компанії у програмі НАТО — SALIS та Dreamlifts LTD, для забезпечення логістичного супроводу комерційних перевезень.

Враховуючи тендерні умови НАТО для заключення контракту на перевезення по програмі SALIS, «Антонов» створило Antonov Salis gmbh, яка входить у його структуру.

При цьому, юридичний механізм створення Antonov Salis gmbh в інтересах забезпечення участі ДП «Антонов» в тендері був погоджений з відповідними структурами Альянсу.

Завдяки виконанню всіх вимог тендеру, рік тому, НАТО підписало контракт в інтересах ДП «Антонов».

У держпідприємстві переконують, що всі суми платежів, які поступають на рахунок Antonov Salis gmbh транзитним платежем переводяться на рахунок ДП Антонов в Україні.

Ці платежі декларуються як транзитні та перебувають під контролем Федерального Банку Німеччини.

За таких обставин, Antonov Salis gmbh виступає фактично в статусі неприбуткового підприємства, звільнено від сплати податку на додану вартість відповідно до Директиви 2006/112/ЕС — стаття 151 та директиви 2008/118/ЕС — стаття 13, як постачальник послуг для потреб НАТО.

Що ж до статусу британської компанії Dreamlifts LTD — вона є агентською компанією, без якої неможливо здійснювати міжнародні комерційні авіаперевезення по всьому світу.

Головною особливістю Dreamlifts LTD в ній є те, що її фахівцями є громадяни Євросоюзу, які після агресії Росії більше не бажали працювати у Ruslan International — ще одному дітищі російської «Волга-Днепр».

Раніше повідомлялося, що «Антонов» втратило контроль над фінансовими потоками від авіаперевезень у рамках програми НАТО.

Тепер основний прибуток від цих послуг осідає в двох іноземних посередницьких іноземних компаніях: «Antonov Salis Gmbh» та «Dreamlifts LTD».

Економічна правда