Андрій Табалов розповів про те, ким зрежисовано зрив сесії та що зроблять з «подарунками» Демченка. ВІДЕО

logo


Андрій Табалов розповів про те, ким зрежисовано зрив сесії та що зроблять з «подарунками» Демченка. ВІДЕО

Сьогоднiшнє засiдання сесiї мiської ради, яке було зiрване депутатами з опозицiйних до мiської влади фракцiй «Батькiвщина», «РПЛ», «Свобода», «Самопомiч» та частини БПП, прокоментував секретар мiської ради Андрiй Табалов. 

Як уже писав РК, на початку засiдання депутати заслухали низку виступiв громадськостi. Далi виступити з трибуни забажав депутат з опозицiйної фракцiї «Самопомочi» Володимир Смiрнов. Мiський голова Андрiй Райкович звернув його увагу, що згiдно з Регламентом, депутат виступає лише пiсля реєстрацiї та попросив його зареєструватися. 

Смiрнов вiдмовився i пiд крики у залi депутатiв з опозицiйних фракцiй мiський голова оголосив перерву. Пiсля перерви депутати з опозицiї продовжили наполягати, аби їм дали слово, «як громадянам». 

Радикали навiть принесли на сесiю звукову колонку й мiкрофон, яку дiстали з-пiд робочого мiсця депутата Сергiя Бойка. Помiчнику Бойка вдалося пронести колонку до трибуни, за якою вже стояв i вимагав слова Смiрнов. 

Натомість охорона міськради забрала колонку, оскільки за Регламентом виступи передбачені лише з мікрофона, що встановлений за трибуною. Відібрати колонку назад поспішили партійці з фракцій «Батьківщини», «Самопомочі» й «РПЛ». Спритним рухом депутат з «Батьківщини» Дмитро Терзов одним із перших вступив у бій за звукову колонку. На кілька метрів він відштовхнув хлопця в спортивному костюмі, який цілий день був присутній у сесійному залі і також, вочевидь вирішив перейнятися долею звукової апаратури. Перестрибуючи через депутатські крісла й робочі місця в натовп, який вже встиг сформуватися біля трибуни, блискавично врізався депутат від «РПЛ» Михайло Демченко. 

Влаштувалася штовханина й діалоги, у яких прозвучала нецензурна лексика. В цей час міський голова, який не залишав свого робочого місця, все закликав депутатів зайняти свої робочі місця. Зрештою, він звернувся до апарату ради й попросив «дати слово громадянину Смірнову». 

Після Смірнова, який наголосив, що треба проводити сесії згідно законодавства, виконувати вимоги опозиції, мер розпорядився «дати слово громадянину Демченку». Радикал тривалий час просився до слова, одного разу навіть обмовився «дайте мені вийти на сцену». На «сцені» крім промови він демонстрував ще й «подарунки» для керівництва міста – варені яйця і заморожені кури. 

Виступом «громадянина Цертія» засідання завершилося і депутати пішли на обід. 

Після обіду у сесійному залі були присутні майже всі депутати, за виключенням кількох, проте зареєструвалося лише 13. Міський голова оголосив перерву й повідомив, що про чергове засідання депутатам повідомлять згодом. 

Коментуючи сьогоднішнє засідання секретар міськради Андрій Табалов заявив, що наявність «реквізиту» в опозиційних депутатів вже з самого початку свідчило про те, що на конструктив сьогодні вони не налаштовані й продовжать бойкот роботи. За його словами, сьогодні депутати з опозиції продемонстрували чітку злагодженість дій у зриві сесії, що свідчить про цілеспрямованість цього дійства. 

«Ну невже люди, які хочуть конструктиву, приходять на сесію з яйцями, чи курима? Це ж смішно. Мені соромно знаходитися в одному приміщенні з такими депутатами. Ну і про який цинізм від секретаря міськради, беззаконня чи узурпацію влади міським головою можна говорити, якщо йому із затримкою у хвилину не дали слово? Насправді від міського голови було прохання до депутата зареєструватися. Адже члени громади можуть виступати з трибуни, бо у них нема права на виступ як депутатів. А депутати можуть зареєструватися і говорити з громадою як депутати. Вони не схотіли цього зробити. Коли міський голова попередив, що у такому разі слово не надається, принесли колонку. Ну невже це не сценарій? Звичайно, це сценарій. Спочатку виступили більш радикальні депутати, які «розігріли» публіку, а потім виступив головний актор і говорив про гарні речі, вимоги, зібрані підписи», — зазначив Андрій Табалов. 

Щодо «подарунків» від Демченка, посадовець повідомив, що м’ясо оглянуть, приготують та з’їдять. 

Після завершення засідання помічник радикалів поклав звукову колонку до пакета й виніс із сесійної зали.