АМКУ визнав змову в порту «Южний»: штраф — 23 мільйона

logo


411.jpg

Антимонопольний комітет України за матеріалами НАБУ визнав змову у справі з днопоглиблення порту «Южний» і оштрафував дві компанії на 23 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

«На підставі фактів, встановлених детективами Національного антикорупційного бюро, 7 вересня Антимонопольний комітет України визнав змову у діях учасників торгів із закупівлі робіт та послуг із днопоглиблення у порту «Южний». Два підприємства, які вдалися до цих антиконкурентних узгоджених дій — ТОВ «Лігос УА» і ТОВ «Укрзв’язокгідробуд» — Комітет оштрафував на загальну суму близько 23 млн грн”, — йдеться в повідомленні.

Цим компаніям заборонено брати участь у торгах на закупівлю товарів, робіт або послуг коштом держави впродовж найближчих трьох років, наголосили в Бюро.

Зокрема, як зазначили в антикорупційному відомстві, у жовтні 2015 року Южненська філія ДП «Адміністрація морських портів України» здійснила закупівлю експлуатаційних днопоглиблювальних робіт в акваторії морського порту «Южний». За результатами торгів було укладено договір з ТОВ «Лігос УА» на суму майже 134 млн грн. Водночас слідство вважає, що цю закупівлю проведено за завищеними цінами.

Згідно з повідомленням, розслідування цього епізоду детективи НАБУ розпочали наприкінці 2015 року. «Згодом, зібравши достатньо інформації, що свідчила про можливий антиконкурентний характер дій із боку учасників торгів, НАБУ звернулося до Антимонопольного комітету і той почав власне розслідування. Вердикт АМКУ, який визнав наявність порушень, стане вагомим доказом у кримінальному провадженні за фактами корупції на ДП «Адміністрація морських портів України», яке розслідують детективи НАБУ», — наголосили в Бюро.

Зазначається, що згаданий епізод, а також низка аналогічних закупівель, розслідується детективами НАБУ в рамках кримінального провадження за фактом можливого вчинення службовими особами ДП «АМПУ» ряду корупційних кримінальних правопорушень (попередня правова кваліфікація — ст. 14 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України), внаслідок яких інтересам держави завдано збитків на суму близько 300 млн грн. Всі кримінальні правопорушення пов’язані із здійсненням державних закупівель упродовж 2015-2016 років.

Крім того, на підставі зібраних доказів в розслідуванні згаданого кримінального провадження, навесні 2017 року Національне антикорупційне бюро України подало до Господарського суду м. Києва позов про визнання недійсним договору на суму 712 млн грн, поінформували в НАБУ.

За матеріалами: УкрінформЧитайте также: