Алкоголь знову «стрибнув» у ціні: названо нову мінімальну вартість

logo


Від сьогодні в Україні на 14 % зросла вартість спиртних напоїв, відтак, за горілку, вино чи пиво доведеться викласти чималеньку суму.

Таким чином, за постановою КМУ мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби зросли на 14-19,41% – до 397,76 грн за літр 100% спирту; на віскі, ром і джин на 6,5-6,6% — до 799 грн за літр 100% спирту. Мінімальна вартість коньяку (бренді) становитиме від 597,3 грн до 692,6 грн за літр 100% спирту (залежно від кількості зірок), що на 12,3-29,1% вище за попередній рівень цін. А от найдешевша пляшка виноградного сухого вина об’ємом 0,7 літрів тепер коштуватиме 37 грн, а кріпленого – 45 грн. Про це пише Уніан.

Як відомо, лише від випадкового отруєння та дії алкоголю тільки в 2016 році (!), За даними Державної служби статистики, померли 2 930 людей.

Складно уявити, скільки українців гинуть від причин, пов’язаних з алкоголем, однак кількість отруєних горючою сумішшю можна порівняти з кількістю загиблих в ДТП, про які ми, здавалося б, чуємо постійно. Так, в 2016 році в аваріях, за даними Національної поліції, загинули 3 410 людей.

Крім того, в зоні ризику, судячи з усього, було багатьом більше, адже за минулий рік було складено близько 45 тисяч протоколів за статтею про водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Невтішну статистику підсилює нардеп- «свободівець», один із засновників організації «Твереза ​​Україна» та голова міжфракційного об’єднання «За тверезе майбутнє» у Верховній Раді Михайло Головко. Він розповідає: «Якщо ми візьмемо 50% ДТП, то (вони, — FaceNews) вчинені в стані алкогольного сп’яніння. 3 тисячі потопельників в рік, і 80% з них в стані алкогольного сп’яніння. Народження хворих дітей, з патологією — 30%, коли батьки були в стані алкогольного сп’яніння або під час вагітності, або під час зачаття».

Більш того, за словами Головка, алкоголь приносить Україні збитки. «Розповідають, що це бізнес, робочі місця і так далі, але як економіст я вивчав, що одна зароблена гривня за алкоголь завдає державі не менш 5-ти гривень збитку, — запевняє політик. — Офіційна статистика говорить, що в Україні 700 тисяч алкоголіків — людей, які перебувають на обліку в диспансері, які лікуються. Сімсот тисяч — це майже мільйон. Скільки держава витрачає на їх утримання? Далі — у нас більше півмільйона в’язнів, і виявляється, що 80% здійснювали злочини в стані алкогольного сп’яніння. Тобто алкоголь — це прямий постачальник людей до в’язниці».

Нагадаємо, раніше ІА Грушевського,5 повідомляло, що озвучено новий розмір «мінімалки»: цифра вражає.

Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте — все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.