Агрохолдинг МХП розвиватиме цифрове сільське господарство – Мельник

logo


МХП Компанія «Миронівський хлібопродукт» (МХП) інвестуватиме кошти у розвиток цифрового сільського господарства. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com розповів головний операційний директор МХП, колишній міністр аграрної політики Юрій Мельник під час Дня поля LFM 4.0 «День агротехнологій». Нагадаємо, що нещодавно керівництво МХП повідомило, що компанія планує вирощувати органічне зерно для поставок у країни ЄС.

Читати до теми: Косюк підтримав скасування мораторію на продаж землі

Наша стратегічна мета – точна землеробство як цифрове сільське господарство. Ми щороку інвестуємо цю галузь… Агросектор має іти до ефективного сільського господарства, тобто до економічно обґрунтованих витрат і заробітків. Ми говоримо про комплекс обробітку землі», — пояснив Мельник.   

За словами операційного директора МХП, холдинг впроваджує точне землеробство із 2014 року. «Це один із фрагментів точного сільського господарства. Однак воно не передбачає спостереження за урожаєм за допомогою дронів, картографування», — пояснив він.

За його словами, компанія щорічно  поповнює свій технопарк,  в тому числі й технікою для цифрового землеробства:

За рік ми купуємо техніки на $25 млн. На наступний рік плануємо витратити на рівні $25-27 млн, але будуть зміщені акценти, зокрема, розвиватимемо цифрове сільське господарство. Ми слухаємо всіх і обиратимемо найкращих. Потім ми докупимо ту техніку, якої нам бракує. Це зокрема, засоби спостереження за посівами, супутникові системи, радарне спостереження».