Аграрії Кіровоградщини – за ринок землі, але за чіткими правилами

logo


In НОВИНИ
Останнє оновлення: 02 жовтня 2017

2221 n

У райраді Новоукраїнського району пройшов інформаційно-просвітницький семінар-обговорення: «Міфи та реальність щодо зняття мораторію на землі сільськогосподарського призначення». 

Ціль заходу полягала в тому, щоб з’ясувати ставлення сільських жителів та аграріїв до питань реформування земельних відносин, розвитку сільських територій та аграрної галузі. 

Семінар відвідали голови сільських, рад, об’єднаних територіальних громад, в тому числі представники Новоукраїнської та Ганнівської територіальної громади, землевпорядники, представники сільськогосподарських виробників, власники земельних паїв, представники медіа – всього близько 45 осіб,

Модератор заходу, голова ГО «Кіровоградська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Віталій Гліжинський  подякував присутнім за небайдужість: земельна реформа стосується всіх і може вплинути на важливі для суспільства фактори.  

У ході проведення семінару, учасники мали змогу ознайомитися з презентаційними матеріалами «Досвід країн світу в управлінні земельними ресурсами. Чинники економічного зростання»,  «Реалізація прав та можливостей власників земельних паїв. Розвиток підприємництва та дрібних сільськогосподарських виробників. Програми підтримки фермерства, відродження нового класу с/г виробників малих сімейних ферм та їх кооперації», «Формування ринку земель сільськогосподарського призначення в контексті розвитку сільських територій. Як реалізувати потенціал сільських територій? Підходи до формування місцевих бюджетів та права громад щодо землекористування».

Учасники семінару навели позитивні та негативні сторони земельної реформи.

Так, голова ФГ «Омельяненко» Сергій Омельяненко зазначив, що кожна людина повинна мати право розпоряджатися своєю власністю. 

«У  нашому господарстві вже є заключені договори емфітевзису, їх більше десяти, фактично люди почали розпоряджатися своїм майном. Тому говорити, що зняття мораторію це погано, страшно – не правильно, його потрібно знімати, я тільки за це. На мою думку, після зняття мораторію відсотків 10-20 відразу в перший рік продадуть свої земельні ділянки. Однією з проблем на сьогоднішній день є високі податки, тому слід переглянути податкову систему та встановити справедливий для всіх сільгоспвиробників  податок», — відмітив Сергій  Омельяненко. 

22n1Висловив свою позицію  щодо введення ринку землі і директор ТОВ «Рассвєт» Микола Макодзеба. Він переконаний, що спочатку потрібно підтримати сільське господарство, адже на даний час сільгоспвиробнику важко знайти якісний посівмат, добрива, купити автозапчастини по вигідних цінах. Також, головною з проблем є рейдерство, яке також потрібно подолати, а аж потім говорити про зняття мораторію. 

«Зняття мораторію нам може дати можливість удосконалити сільське господарство, наприклад, зробити капельний полив полив, що допоможе сільгоспвиробнику дати хороший результат врожайності, але до його зняття потрібно вирішити ряд проблем. Ми за таку політику, яка дасть добро і державі, і всім людям на селі», – каже директор ТОВ «Рассвєт».

«Якщо будуть чітко встановлені правила, за якими буде проходити продаж землі, буде сформований земельний банк, то земельна реформа може бути, а якщо держава нічого для цього не зробить, і не вирішить ті проблеми, які зазначили мої співрозмовники, то земельна реформа не на часі», – зауважив директор ТОВ «Глодоси» Василь Машковський.

Схожої думки й директор ТОВ ім. Фрунзе  Сергій Оношенко: «Нехай спочатку держава зробить відповідні кроки, щоб всі люди мали однакові можливості, аж потім – говорити про земельну реформу». 

Директор ТОВ ім. Фрунзе, звернув увагу на проблему в податковій системі. Зазначив, що податки для всіх є різні, багато з них – у тіні, і запропонував урівняти всіх сільгоспвиробників, запровадивши єдиний податок за 1 га.

 «Поки немає чітко встановлених правил гри, мораторій знімати не можна, щоб не відбулося, так, що люди з великими мішками грошей скупили  всю землю, а люди на селі так і залишаться ні з чим. І потрібно подолати корупцію в державі», – висловив свою думку директор ТОВ «Молода Гвардія» Анатолій Черкас.

Розкрив важливі питання, що стосуються земельної реформи, і директор ПрАТ «Рівнянське» Андрій Рускевич. Він – за те, щоб «дати можливість людині реалізувати свої право – розпоряджатися майном, що їй належить. Але на сьогоднішній день в державі не створено тих умов». 

Всі учасники семінару отримали роздаткові матеріали: газети «Земельна реформа від уряду»; інфографіку; презентації, а журналісти  — дайджест «Путівник земельною реформою». 

Загальна думка учасників семінару – потреба реформування ринку земель сільськогосподарського призначення має життєво важливе значення для подальшого розвитку АПК і ринок землі повинен бути, але по чітко встановлених правилах, що будуть задовольняти, як людей так і державу.